PDA

View Full Version : Magazinul din Brezoianu

Ciomy
21st December 2004, 13:01
As dori sa stiu si eu ce se intampla cu magazinul Stelei din str. Brezoianu? Si va spun si de ce: ultima data cand am ajuns acolo (undeva la inceputul toamnei), vroiam sa iau o replica a unui tricou al Stelei, iar aceasta deoarece magazinul mobil nu era in Bucuresti. Ei, cand am ajuns acolo, dezamagire totala... In afara de cateva genti, treninguri cu Steaua si ale Nationalei si inca cateva chestii marunte (brelocuri, pixuri, s.a.), in rest nimic.... Bine, mai erau cateva tricouri (replici) ale !!! Juventus, Chelesea, Barcelona, si nu mai stiu... M-am intrbat: ce sa caute astfel de tricouri intr-un magazin al Stelei? Credeti voi ca in magazinul lui Manchester United, Real, Chelsea, etc., alte tricouri in afara de cele ale clubului?

Mai mult, cand l-am intrebat pe nenea de acolo daca aduc ceva (macar ceea ce se gaseste la magazinul mobil) a ridicat din umeri....
Vreau sa stiu daca se va face ceva cu acest magazin? Am auzit ca nu ar mai fi al clubului de fotbal. Este adevarat? Totusi, acest magazin e de ani buni acolo (chiar inainte de revolutie, cand rivalii nu stiu daca aveau asa ceva) si este FIX in centrul Bucurestiului. Ar fi pacat sa se renunte la el in conditiile in care rivalii ar visa sa aiba asa ceva.
Voi ce ziceti?

Biliboaca
21st December 2004, 15:48
Magazinul ala nu are nici o legatura cu FC Steaua Bucuresti. E al unui prieten de al meu Sile care vinde acolo tot ce se fura afara sau ce mai produce in tara cu insemnele Stelei.

Deci in concluzie: magazinul nu are nimic de a face cu echipa.

Ciomy
21st December 2004, 16:40
Asa cum am spus si mai sus........ pacat......... mare pacat..............

Wholigan
22nd December 2004, 18:51
Am luat zilele astea de acolo un fanion misto de la magazin, are pe fundal Rosu Albastru stemele tuturor echipelor din grupa Stelei din UEFA, l-am luat ca sa-l dau cadou, dar fiindca am tot amanat intalnirea de dat cadou, a inceput sa-mi placa tot mai mult, daca nu il dau repede o sa ramana la mine :D
Am fost mai demult sa-i cumpar sor-mii cate ceva de acolo si era sa o bat pe vanzatoare, mi-a facut o faza super de KK.
Ar fi bine sa aiba Clubul magazinul propriu, magazin fix, ca asta, ca totusi sunt o gramada de clienti in Bucuresti...

Aris
23rd December 2004, 02:33
Nu stiti: se vand la acel magazin materiale promotionale cu Steaua cam de aceeasi masura cum se vand si la magazinul mobil sau sunt mai limitate ?

Ciomy
24th December 2004, 10:38
Nu stiti: se vand la acel magazin materiale promotionale cu Steaua cam de aceeasi masura cum se vand si la magazinul mobil sau sunt mai limitate ?

Aris, cand am fost eu in toamna nu era mai nimic din ceea ce vinde magazinul mobil. Acum sincer sa fiu nu stiu.

Dark
30th December 2004, 21:06
Yo cred k-ar trebuii sa se faca niste fulare mai originale.....deja alea ku FORZA STEAUA kred k sunt fumate.....In fiekare sezon ar trebuii fulare noi.....aia afara fac fulare pt toate meciurile importante si noi scoatem 1 model pe an.....si ala nasol....Scz daca am deranjat ku mesu meu....da asta-i parerea mea !!!!

admin
30th December 2004, 23:20
Yo cred k-ar trebuii sa se faca niste fulare mai originale.....deja alea ku FORZA STEAUA kred k sunt fumate.....In fiekare sezon ar trebuii fulare noi.....aia afara fac fulare pt toate meciurile importante si noi scoatem 1 model pe an.....si ala nasol....Scz daca am deranjat ku mesu meu....da asta-i parerea mea !!!!

Exista un concurs pe site, asteptam modele. De ce nu trimiteti iidei, de ce nu trimiteti propuneri?
In mod normal fanii trebuie sa vina cu ce doresc sa cumpere. Asteptam propuneri, schite, etc la suporter@steauafc.com.
Si fiti sigur ca ne vom premia castigatorii. Nu iti plac fularele scoase, trimite modelul care crezi tu ca va face furori si o sa il facem :)

Aris
3rd January 2005, 02:20
Exista un concurs pe site, asteptam modele. De ce nu trimiteti iidei, de ce nu trimiteti propuneri?
In mod normal fanii trebuie sa vina cu ce doresc sa cumpere. Asteptam propuneri, schite, etc la suporter@steauafc.com.
Si fiti sigur ca ne vom premia castigatorii. Nu iti plac fularele scoase, trimite modelul care crezi tu ca va face furori si o sa il facem :)
Aha, deci asta vine ca si cum s-ar face fulare la comanda, nu ? :grin:

just_anna
3rd January 2005, 13:18
cam asa ceva am inteles si eu...acu sa vedem daca apar ceva propuneri pentru modele...

LACATUS
5th January 2005, 23:19
A existat acum cativa ani un fular,nu mai tin minte ce scria pe el si nici nu e prea important,dar la un capat scria ANTI-DINAMO,iar la celalalt ANTI-RAPId.Cred ca ar fi interesant daca s-ar mai face asa ceva!

stelist
6th January 2005, 00:02
Te referi la ala cu..."pentru STEAUA murim...pentru STEAUA ucidem?"...din cate am auzit eu...ar fi fost interzise alea

Clubul nu cred ca poate scoate fulare imprimate cu anti-dinamo...anti-rrapid

IO
6th January 2005, 00:17
Te referi la ala cu..."pentru STEAUA murim...pentru STEAUA ucidem?"...din cate am auzit eu...ar fi fost interzise alea

Clubul nu cred ca poate scoate fulare imprimate cu anti-dinamo...anti-rrapid

Cred ca ar trebui ca tot ceea ce se face sa fie pro Steaua si nu anti Dinamo, anti Rapid .....si nu vb doar de obiectele promotionale, ci si de atitudinea noastra pe stadion si in afara lui

Aris
6th January 2005, 00:27
A existat acum cativa ani un fular,nu mai tin minte ce scria pe el si nici nu e prea important,dar la un capat scria ANTI-DINAMO,iar la celalalt ANTI-RAPId.Cred ca ar fi interesant daca s-ar mai face asa ceva!
Mah, io mi-as lua unul din ala, sincer..... :grin:

LACATUS
10th January 2005, 17:29

Clubul nu cred ca poate scoate fulare imprimate cu anti-dinamo...anti-rrapid#
Nu stiu,si nici nu cred ca a fost ceva oficial,de la club,pur si simplu am vazut acel tip de fular,dar asta era pe vremea cand Laca inca juca in Ghencea.Chiar la el pa gat l-am vazut o data cand s-a dus la peluza!
Toit ce-mi amintesc e ca la un capat scria ANTI-DINAMO,iar la celalalt ANTI-RAPID!

LACATUS
10th January 2005, 17:32
Cred ca ar trebui ca tot ceea ce se face sa fie pro Steaua si nu anti Dinamo, anti Rapid .....si nu vb doar de obiectele promotionale, ci si de atitudinea noastra pe stadion si in afara lui
De acord cu tine,sa stii ca f multi prieteni dinamovisti sau rapidisti si ne intelegem fff bine(cand nu discutam despre echipele favorite).Acele mesaje mi-au placut mai mult ca o gluma.

LACATUS
10th January 2005, 17:35
Si unde mai pui ca l-as flutura tot in fata cateilor si ciorilor,sa-i stresez!

Star
14th January 2005, 23:42
Eu cred ca ar trebui sa fie motivata lumea sa vina la stadion, cam putina lume in ultimul timp la meciuri si la nationala

Star
14th January 2005, 23:43
de acord 100%

raulrusu
23rd January 2005, 12:35
Steaua de ce nu isi face un magazin oficial la stadion asa cum are de exeplu FC BARCELONA care intr-o zi cred ca vinde de sute de mii de euro. Cand am fost eu acolo stocul de tricouri s-a epuizat intr-o jumate de ora. Si e f mare .... De aici isi transfera ei jucatori ... ar fi un bun exemplu si pt STEAUA!!!